______________________________________________________________
VERKKOAJANVARAUS - 
VARAA VOLVOSI HUOLTO HELPOSTI SUORAAN VERKOSTA
______________________________________________________________

 

Volvo-huoltomme on nyt uudistettu ja entistä henkilökohtaisempi. Automaassa sinua palvelevat Omamekaanikot, jotka tuntevat sekä sinut että autosi. Voit varata huollon suoraan heiltä ja saat myös aina neuvoja autosi hyvään huolenpitoon. Tervetuloa huoltoon, joka on suunniteltu sinua varten!

UUSI TOIMINTAMALLI SÄÄSTÄÄ SINUN AIKAASI

Osana Volvo Personal Service –palvelukonseptia olemme ottaneet käyttöön Omamekaanikko-toimintamallin. Se tarkoittaa sitä, että sinä voit hoitaa kaikki autosi huolto-asiat jatkossa yhden ihmisen kautta. Uudessa mallissa ei ole kyse pelkästään auton huoltamisesta, vaan paremman kokonaisvaltaisen palvelun tarjoamisesta suoraan sinulle.

Omamekaanikko siis huolehtii koko huoltoprosessista huollon ajanvarauksesta auton luovutukseen ja laskun läpikäymiseen.

NÄIN OMAMEKAANIKKO-PALVELU TOIMII

1. Varaa aika huoltoon
Voit varata huollon suoraan Omamekaanikoltasi tai vaivattomasti nettiajanvarauksen kautta. Omamekaanikkosi suunnittelee huoltokäynnin toimenpiteet ja varaa tarvittavat varaosat. Hän hoitaa myös mahdollisen sijaisauton varauksen.

2. Auton tuonti huoltoon
Kun tuot auton huoltoon, asioit suoraan Omamekaanikon kanssa. Tulevat huoltotyöt ja mahdolliset muut toiveet käydään läpi yhdessä.

3. Huoltotyöt
Omamekaanikko on vastuussa huoltotyöstä. Jos huollon aikana tulee ilmi lisätyötarpeita tai tarkentavia kysymyksiä, Omamekaanikko on itse yhteydessä sinuun. Hän myös ilmoittaa, kun autosi on valmis.

4. Auton luovutus
Omamekaanikko luovuttaa auton sinulle ja kertoo mitä kaikkea autolle on tehty. Omamekaanikko hoitaa myös laskutuksen.

5. Yhteydenpito
Voit olla suoraan yhteydessä Omamekaanikkoon, jos sinulla on huoltotöihin liittyviä kysymyksiä. Myös omamekaanikko voi olla sinuun yhteydessä, kun auton huoltoaika on käsillä.

NÄIN SAAVUT VAASAN VOLVO-HUOLTOON

Jokaisella Omamekaanikolla on oma sisäänkäynti paikkojensa yhteydessä. Volvo-huolto sijaitsee Automaan rakennuksen takapuolella. Opastus Paasitieltä.



 

 

NÄIN SAAVUT KOKKOLAN VOLVO-HUOLTOON

Jokaisella Omamekaanikolla on oma sisäänkäynti paikkojensa yhteydessä. Volvo-huolto sijaitsee Automaan rakennuksen takapuolella. Opastus Vaunumiehenkadulta.

Omamekaanikko, Vaasa

Jens Karlsson

Omamekaanikko (loma 12.7.-7.8.)

Ruotsi

jens.karlsson@automaa.fi

Gsm: 040 1676995

Peter Stens

Omamekaanikko (loma 11.6.-17.7.)

Suomi|Ruotsi|Englanti

peter.stens@automaa.fi

Gsm: 044 326 6251

Jens Lindqvist

Omamekaanikko (loma 28.6.-10.7. + 2.-14.8.)

Ruotsi

jens.lindqvist@automaa.fi

Gsm: 050 453 4886

Jyrki Männistö

Omamekaanikko (loma 16.6.-10.7. + 30.8.-3.9.)

Suomi

jyrki.mannisto@automaa.fi

Gsm: 050 453 4639

David Pohjola

Volvo Omamekaanikko (loma 12.-31.7.)

Suomi|Ruotsi

david.pohjola@automaa.fi

Gsm: 044 326 6241

Anders Stenberg

Volvo Omamekaanikko (loma 19.7.-14.8.)

Ruotsi

anders.stenberg@automaa.fi

Gsm: 050 345 3079

Jukka Linna

Volvo support (loma 7.6.-6.7.)

Suomi|Ruotsi|Englanti

jukka.linna@automaa.fi

Gsm: 050 563 2343

Tommi Kuivamäki

Tiiminvetäjä (loma 12.7.-7.8.)

Suomi|Ruotsi|Englanti

tommi.kuivamaki@automaa.fi

Gsm: 050 411 4035

Omamekaanikko, Kokkola:

Hannes Haasala

Omamekaanikko (loma 5.-31.7.)

Suomi

hannes.haasala@automaa.fi

Puhelin: 044 7814 639

Gsm: 044 7814 639

Jaakko Huopana

Omamekaanikko (loma 19.7-14.8.)

Suomi|Englanti

jaakko.huopana@automaa.fi

Puhelin: 044 781 4687

Gsm: 044 781 4687

David Leandersson

Omamekaanikko (loma 28.6.-24.7.)

Englanti|Ruotsi

david.leandersson@automaa.fi

Puhelin: 050 505 7674

Gsm: 050 505 7674

Janic Levander

Omamekaanikko (loma 28.6.-24.7.)

Suomi|Englanti|Ruotsi

janic.levander@automaa.fi

Puhelin: 044 326 6406

Gsm: 044 326 6406

Juho Bamberg

Omamekaanikko (loma 31.5.-29.6.)

Suomi|Englanti

juho.bamberg@automaa.fi

Puhelin: 040 167 6954

Gsm: 040 167 6954

Niko Hiekka

Tiiminvetäjä (loma 17.6.-17.7.)

Suomi|Englanti

niko.hiekka@automaa.fi

Puhelin: 044 7814 685

Gsm: 044 7814 685